DEFAULT

Muharrem Qena - Shokut... (CDr)


Download Muharrem Qena - Shokut... (CDr)

Label: Vizioni & Libonia - none • Format: CDr • Country: Kosovo • Genre: Folk, World, & Country •


Sitemap

Air Absence Sleep Powder - Cartier Saucier - Bits & Pieces (File, MP3), Galveston - Glen Campbell - The Very Best Of (Vinyl, LP), Der Diebstahl - Karl Valentin, Liesl Karlstadt, Weiß Ferdl - Karl Valentin, Liesl Karlstadt, Weiß Fe, Gangsta Zone - Mike White The Beholder - 7 Days Of Hell (CD, Album), I Wish You Welcome - Sterling Saint Jacques - I Wish You Welcome (Vinyl, LP, Album), You Scared - The Usual Suspects Feat T Money - You Scared (Vinyl), Living Too Close To The Ground - The Everly Brothers* - Roots (CD, Album), Psykiatriaa - Sokea Piste - Ajatus Karkaa (Vinyl), Daughter Of Jove - Hexvessel - Unfurled (Cassette), Air Absence Sleep Powder - Cartier Saucier - Bits & Pieces (File, MP3), Nynke* - Dûns Fan De Siedden (Dance Of The Seeds) (CD)

9 Comments

 • Namuro says:
  View credits, reviews, tracks and shop for the CDr release of Shokut on Discogs. Label: Vizioni & Libonia - none • Format: CDr Album • Country: Kosovo • Genre: Folk, World, & Country • Muharrem Qena - Shokut.
 • Fenrinris says:
  Singer and author of contemporary songs in the 60’s that resist the years: Kaçurrelja, Shokut, Lamtumirë, Mine, Tetori. Qena was awarded the Lifetime Achievement Award at Kosovo’s international theatre festival in September He died on 25 September , in Prishtina. He had three daughters, one son, and five grandchildren. References.
 • Doum says:
  Listen to music from Muharrem Qena like Shokut, Kaqurrelja & more. Find the latest tracks, albums, and images from Muharrem Qena.
 • Voodoozilkree says:
  Sep 13,  · 50+ videos Play all Mix - Muharrem Qena - Shokut YouTube; Muharrem Qena - Kaqurrelja - Duration: DrNolaw 18, views. Ketu s'do jem (Kur te jesh merzitur shume) - Duration:
 • Kazrataur says:
  Sep 24,  · Muharrem Qena, lindi në qërshor të vitit në Mitrovicë dhe vdiq më 25 shtator të vitit ne Prishtinë, ishte shkrimtar, këngëtar, aktor dhe regjisor shqiptar. Muharrem Qena.
 • Kazrazshura says:
  Shokut - Muharrem Qena. Kaqurrelja - Muharrem Qena. Lamtumire - Muharrem Qena. Harmonika E Vetëmuar - Muharrem Qena. Shiqimi Yt - Muharrem Qena. Syte E Tu - Muharrem Qena. Pa Ty - Muharrem Qena. Kenga E Qobanit - Muharrem Qena. Dasma Hasjane - Muharrem Qena & Xhevat Qena. Ma lehte pa lot - Muharrem Qena.
 • Dokree says:
  Muharrem Qena, lindi në qershor të vitit dhe vdiq më 24 shtator të vitit , ishte shkrimtar, këngëtar, aktor dhe regjisor shqiptar. Muharrem Qena është njëri prej themeluesve të skenës teatrore dhe të këngës argëtuese shqiptare. Ai punoi si regjisor, producent, këngëtar, dhe skenarist. Muharremi lindi në Mitrovicë më në një familje që kontribuoj shumë për.
 • Kazrarg says:
  Muharrem Qena, lindi në 25 Qershor të vitit ne Mitrovicë dhe vdiq më 25 shtator të vitit ne Prishtinë, ishte shkrimtar, këngëtar, aktor dhe regjisor shqiptar.. Muharrem Qena është njëri prej themeluesve të skenës teatrore dhe të këngës argëtuese shqiptare. Ai punoi si regjisor, producent, këngëtar, dhe skenarist. Muharremi lindi në Mitrovicë më në një.
 • Mezigore says:
  Teksti dhe videoklipi i kenges Shokut nga Muharrem Qena. Vizitoni portalin TeksteShqip per me shume tekste dhe klipe shqiptare.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *